הסכם גירושין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לתיאום פגישת ייעוץ, מלאו את פרטיכם או חייגו


 

הקדמה

הסכם גירושין הוא הסכם שמובאים בו כל ההיבטים והפרטים שנדרשת להם התייחסות מדוקדקת בתהליך הגירושין. בין בני הזוג שבתהליך הגירושין, ישנן לרוב מחלוקות רבות קשות במגוון נושאים שונים כגון: גובהה המזונות, חלוקת הרכוש והזכויות המשותפים, משמורת והסדרי ראיה לילדים, חלוקה הוגנת בחובות וכדומה...

מי מוסמך להכין הסכם גירושין
הסכמי גירושין יכולים להיעשות על ידי עורכי דין שמייצגים את הצדדים, דבר שלרוב מסתיים בהוצאה כספית גדולה לשני הצדדים, והם יכולים גם להיעשות על ידי עו"ד מגשר בעל ניסיון רב שיגבש בין הצדדים
ויביא אותם להסכמה בנוגע לכל הפרטים שלהם נדרשת התייחסות כדי שתהליך הגירושין יעבור בקלות המרבית ובהוצאות כספיות נמוכות ככל האפשר.

הסעיפים בהסכם גירושין

הסעיפים שמובאים בהסכמי הגירושין אמורים לגעת בכל התחומים השונים שמהווים חלק מהליך הגירושין, והם אמורים להיות מנוסחים בצורה משפטית נכונה ומדויקת על מנת שבסופו של דבר, לאחר הסכמת שני הצדדים לכל הפרטים שמובאים בהם, הסכם זה על כל סעיפיו יאושר בפני בית המשפט ויקבל תוקף של פסק דין.
הסעיפים שמובאים בפירוט רב בתוך הסכמי גירושין נוגעים לא רק בדברים שנמצאים במחלוקת וסכסוך בין בני הזוג, הם מקיפים את כל התחומים השונים ומטרתם למנוע גם סכסוכים ומחלוקות עתידיים שעלולים להיווצר בנוגע לחלוקות השונות ברכוש ובכסף, וגם בכל הנוגע להחלטות שיתקבלו בנוגע לעתיד הילדים.
סעיפי ההסכם, כאשר יעשו בידי מגשר גירושין מוסמך ומקצועי, יפרטו את כל הנושאים השונים ויגעו בכל אחד מהם על כל מרכיביו השונים, גם דברים שכרגע נראים כלא חשובים או שיש הסכמה ברורה בין הצדדים בנוגע אליהם. באיזה מסגרת לימודית הילדים ילמדו? מי מהצדדים יחליט לאיזה רופא ילכו הילדים במידה ותהיה בעיה רפואית שמצריכה טיפול מיוחד? תזכרו – ישנן הוצאות כספיות עתידיות שנוגעות בעתיד הילדים שלכם, ובהוצאות הללו שני הצדדים צריכים לשאת! רופא אחד ידרוש תשלום גבוהה, ורופא אחר, שנחשב לפחות טוב, ידרוש תלשום נמוך. כדי למנוע מצב שבו ההחלטה נקבעת אך ורק לפי ההוצאות הכספיות שבהם הצדדים נדרשים לשאת, הסכם הגירושין צריך להיות מדויק ולגעת במלוא תשומת הלב בכל המצבים והתרחישים האפשריים. דבר זה יוכל להיעשות אך ורק על ידי מגשר גירושין מוסמך ומקצועי בעל ידע והכשרה משפטית ראויה.

הסכמי גירושין שונים, למציאות זוגית שונה

הסכמי גירושין מתייחסים למורכבות הפרטית שבה אתם נתונים, ולכן הם לא יכולים להיות מבוססים על פורמט קבוע. מציאות החיים שלכם שונה מזו של זוג אחר שעומד בפני תהליך גירושין, לכן גם הסכם הגירושין וההתייחסות לסעיפים שמובאים בו בהרחבה צריכה להיות סובייקטיבית וייחודית למציאות הפרטית שלכם.

ניסוח הסכם הגירושין

מעבר לעובדה שניסוח ההסכם צריך להיעשות באופן מקצועי ובשפה משפטית, כדי שיאושר על ידי בית המשפט ויקבל תוקף של פסק דין, הוא צריך גם להיות הוגן וברור! פה בא לידי ביטוי היתרון הגדול ביותר בבחירת מגשר גירושין לעריכת ההסכם. תפקידו של המגשר זה מציאת עמק השווה, תוך כדי נתינת דגש והתייחסות מעמיקה למצבכם האישי. כאשר זוג, שנמצא בהליכי גירושין, מגבש הסכם גירושין שבו כל אחד מהצדדים מגיע עם עורך הדין שלו, נוצר מצב לא הוגן שניסוח הדברים יכול להיות לטובת אחד הצדדים ולרעת הצד השני, בהתאם לכישורים המקצועיים של עורכי הדין. עורך דין בעל כישורים מקצועיים גבוהים יעלה המון כסף, ובתהליך גיבוש הסכם הגירושין כל אחד מהצדדים ירצה להיות מיוצג בדרך הטובה ביותר – ההסכם הסופי קובע דברים חשובים מאוד שלפיהם הצדדים ימשיכו להתנהל למשך שארית החיים. במקום שכל אחד מהצדדים יוצא כסף רב על ייצוג טוב יותר והשגת תנאים טובים יותר, אפשר לבחור בדרך ההוגנת והנכונה ביותר – גישור. שניכם מיוצגים על ידי אותו אדם, מתוך הבנה ששניכם חוסכים כסף רב על שכר טרחה של עורכי הדין, ומתוך רצון למציאת פתרון הוגן ומדויק שישקף את הסוגיות שעליהם אתם חלוקים, כמו גם את אלו שעליהם אתם מסכימים אבל אולי בעתיד הם יתפתחו למקומות שלא חשבתם עליהם ואולי גם לא תסכימו בנוגע אליהם.
גירושין בהסכמה לא אומרים שמישהו מוותר ונכנע, להפך, זה אומר שאתם שמים את הדגש על טובתכם האישית ומבינים שגישור יכול להביא אתכם לפתרון מהיר ונכון, וגם יחסוך לכם הוצאות מיותרות.

מטרתם של הסכמי גירושין

המטרה העיקרית היא – קבלת פסק דין בעל תוקף משפטי מחייב שלפיו ימשיכו הצדדים, שהחליטו להתגרש, להתנהל בכל הסוגיות המשותפות להם כרגע ובעתיד. אין להקל ראש בענייני הסכם הגירושין, יש לו תוקף משפטי מחייב והדברים שעליהם יסכימו הצדדים יכתיבו המון דברים חשובים בעלי משמעות קריטית לשני הצדדים. חלוקת הרכוש הקיים, תשלומי מזונות, הסדרי ראיה, קבלת החלטות בנוגע לעתיד הילדים, פנסיות שנצברו במהלך החיים המשותפים, קופות גמל, ועוד מגוון רב של נושאים שההחלטות בנוגע אליהם ישפיעו באופן ישיר על המשך החיים של שני הצדדים למשך שנים רבות ואולי גם לכל החיים.

חוסכים כסף וזמן – עושים את זה נכון

תהליך הגירושים הוא אף פעם לא דבר נעים. חשבתם שתבלו את כל החיים יחד ולקחתם את ההחלטות החשובות בנוגע לחיים שלכם מתוך המחשבה הזו, ועכשיו הכל מתפוצץ ומשתנה, עכשיו צריך לפרק את החבילה. אפשר לעשות את זה נכון! אפשר להתגרש נכון.
רוב עורכי הדין לענייני משפחה יסרבו לנסח הסכם עבור הזוג המתגרש, מהסיבה הפשוטה – קיים ניגוד אינטרסים בין בני הזוג, ועורכי הדין הוכשרו להילחם עבור הצד שאותו הם מייצגים כדי להשיג עבורו את התוצאה הטובה ביותר. במקום שהגבר והאישה יוציאו כל אחד בנפרד כסף ואנרגיה שמשרתים אך ורק את עורך הדין שלהם, אפשר לקחת יחד מגשר גירושין ולמנות אותו כגורם המוסמך לגיבוש הסכם הגירושין, בו יובאו ההחלטות המשותפות של הצדדים כהסכמה הדדית ששמה את הדגש על מה שחשוב באמת – המשך החיים בנפרד אבל מתוך רצון לעשות את זה נכון מבלי להוציא המון כסף ואנרגיה על מחלוקות ותשלומי שכר טרחה של עורכי דין.

הסכמי גירושין שנעשים על ידי גישור מוסמך מביאים לתוצאה הטובה ביותר, זו שתשרת את האינטרסים של הזוג שהחליט להתגרש ולא את כל בעלי המקצוע שמתפרנסים מהמחלוקת שאליה הזוג נקלע.